Aeolos Wind Turbine Company

Youtube

Aeolos Rüzgar Türbinlerine Hoşgeldiniz

Aeolos dünyadaki önde gelen küçük rüzgar türbini üreticilerinden biridir. Aeolos rüzgar türbinleri 1986 yılında Danimarka'da kurulmuştur. 20 yıllık geliştirme çalışmalarının sonucunda Aeolos mühendislik takımı farklı müşteriler için farklı rüzgar enerjisi çözümleri sağlamıştır. Aeolos rüzgar jeneratörü, kontrol sistemleri, kanat tasarımı ve evirici üzerine yedi patente sahiptir. Küçük rüzgar türbinleri sektöründe uluslararası bir itibar kazanmıştır.

Şu anda ürünlerimiz 500w‘dan50 kw'a kadar olan yatay eksenli rüzgar türbinlerini ve 300w'tan 10 kw'a kadar olan dikey eksenli rüzgar türbinlerini kapsamaktadır. Bu ürünler genellikle ev, çiftlik, köy, okul ve küçük rüzgar çiftliklerinde geniş ölçüde kullanılmaktadır. Aeolos rüzgar türbinleri ABD, Kanada, İngiltere, İtalya, İspanya, Danimarka, Almanya, Fransa, Hollanda, Avustralya, Arjantin, Rusya, Brezilya, Güney Afrika, Mozambik ve 60'dan fazla ülke ve bölgede çalışmaktadır. Dünyaya daha etkin ve güvenilir bir rüzgar gücü sistemi sağlama çabası içindeyiz.

Teknik Özellikler

• Yüksel Verim: Hem yatay hem de dikey rüzgar türbinlerimiz yüksek verimli jeneratör kullanır. Rüzgar jeneratörlerimizin verimi % 96'nın üzerindedir, yani geleneksel jeneratörlerden çok daha yüksektir.

• Daha Dayanıklı: Aeolos dişli kutusu bulunmayan direkt-sürüş jeneratörü kullanır. Bütün rulmanlar SKF ya da NSK'dır. Bu basit mekanik tasarım sistemi daha dayanıklı hale getirir ve bakım ihtiyacını azaltır.

• Daha Güvenli: Rüzgar türbinlerimiz yüksek rüzgar hızı, aşırı gerilim şebeke aksamaları ve diğer bütün rüzgar türbin arızlarına karşı çift ya da üçlü koruma sağlar.

rüzgar türbini fiyatları

Çatı/Şehir

Aeolos dikey rüzgar türbini sessizdir, düşük başlangıç rüzgar hızına ihtiyaç duyar ve yüksek verim tasarımlıdır. Çatı ve şehir kurulumu için çok uygundur. Aeolos-V 300w, 1000w, 2000w, 3000w ve 5000w dikey rüzgar türbinleri evlerden okullara ve kentsel hizmetlere kadar birçok değişik enerji gereksinimini karşılayabilir.

 

Ev/Çiftlikler

Elektrik faturalarını düşürmek amacıyla rüzgar enerjisini tercih eden evlerin ve çiftliklerin sayısı her geçen gün artmaktadır. Aeolos-H 3kw, 5kw ve 10kw rüzgar türbinleri geçtiğimiz yirmi yıl içinde 1000 den fazla ev ve çiftliğe kurulmuşlardır. Rüzgar gücü evlerin aydınlanma, TV, hatta bazı küçük motor ve pompa gibi ihtiyaçları için gereken günlük tüketiminin çoğunu karşılayabilir.

 

Bazı iş ve ticari projeler için şebekeyi besleyebilmek ya da geniş akü bankalarını şarj edebilmek amacıyla genellikle 20kw, 30kw ya da 50kw gibi daha geniş rüzgar türbin modellerine ihtiyaç duyulur. Aeolos rüzgar türbinleri otopark, süpermarket, küçük şirket ve telekomünikasyon istasyonlarında bir çok başarılı kurulum gerçekleştirmiştir.