Aeolos Wind Turbine Company

Youtube
.

 


Aeolos- V 300W/600W/1000W - Kapalı Şebeke Uygulaması

 

Aeolos dikey eksenli rüzgar türbini düşük başlangıç rüzgar hızlı, sessiz, güvenli ve dayanıklı bir dikey rüzgar türbinidir. 1.5 m/s başlangıç rüzgar hızlı dış rotor üç-fazlı jeneratörü kullanmaktayız. Hibrit sistem oluşturmak amacıyla güneş panelleriyle birlikte 24v ya da 48v akü bankası için kullanılabilir. Cadde aydınlatması, okullar, süpermarketler, evler ve telekomünikasyon kulelerinde geniş ölçüde uygulanırlar. Aeolos-V 1kw, SMA Windy Boy 1100LV evirici ile açık şebeke uygulanabilir.

Aeolos-V 2kw/3kw/5kw - Açık Şebeke/Kapalı Şebeke Uygulama

Aeolos-V 2kw/3kw/5kw rüzgar türbinlerinin hem açık şebeke hem de kapalı şebeke uygulamaları vardır. Kapalı şebeke uygulama için ev, küçük köy, okul, ada ve diğer güç kaynakları için 48V ya da 96V akü bankası şarj edebilirler. Açık şebeke uygulamalar için 120V, 60hz ya da 230V, 50 hz'de Power One Aurora eviricili ya da SMA Windy Boy eviricili ulusal şebekeye bağlanabilirler.

Daha Fazla Dikey Eksenli Rüzgar Türbini

•Güvenlik:

Alüminyum alaşım kanatlar rüzgar hızı 25m/s ya da 30m/s olsa dahi maksimum dönüş hızını 320rpm ile sınırlayan özel bir aerodinamik tasım kullanır. Bu nedenle geleneksel dikey eksenli rüzgar türbinlerine göre daha güvenli ve dayanıklıdır. Rüzgar fırtınası, bakım ya da diğer amaçlar için rüzgar türbini durdurulmak istendiğinde hem elektronik hem de mekanik fren kullanılabilir.

•Verim:

Rüzgar türbininin verimi başlangıç rüzgar hızına, ölçülen rüzgar hızına ve jeneratör verimine bağlıdır. Dikey rüzgar türbinlerimiz 1.5 m/s (3.4 mph) ile çalışmaya başlayabilir, 2.5 m/s'de eviriciye güç çıktısına sahip olur ve 10 m/s'de (22.3 mph) ölçülen güce sahip olur. Yıllık enerji çıktısı 3.5 m/s ya da 4.5 m/s devreye giriş rüzgar hızına sahip rüzgar türbinlerine göre %40 daha fazladır.

•Dayanıklılık:

Rüzgar türbini kanat ve çerçevelerimiz 20 yıllık tasarım sürecinin ürünü olan sahip yüksek kaliteli alüminyum alaşımdan yapılmıştır. Bütün parçalara yüksek dereceli antikorozyon uygulamasına yapılmıştır. Arızlara karşı hassas olan dişli kutusu ve düzeltme mekanizmaları yoktur. Bu nedenle müşterilerimiz her yıl yalnızca minimum bakım çalışmasına ihtiyaç duyarlar.

•Düşük gürültü seviyesi:

Aeolos dikey rüzgar türbini düşük gürültü seviyesine sahiptir. 20 m uzaktan duyulmaz. Ortalama gürültü 8 m/s rüzgar hızında 45 db (A)'den daha düşüktür. Okul, süpermarket, park ve diğer kentsel alanlarda çatılara monte edilmeye çok uygundur.