Aeolos Wind Turbine Company

Youtube

Witaj na Aeolos, stronie producenta Elektrowni Wiatrowych

Aeolos jest światowym producentem małych elektrowni wiatrowych. Elektrownie wiatrowe Aeolos powstały w Danii w roku 1986. Po 20 latach rozwoju zespół inżynieryjny Aeolos dostarcza różnorodne rozwiązania w zakresie energetyki wiatrowej dla wielu klientów. Aeolos posiada siedem patentów na prądnicę elektrowni wiatrowej, systemy kontroli, projekt łopaty śmigła i przetwornicę - imvertor. W branży małych elektrowni wiatrowych udało nam się zbudować międzynarodową renomę.

Obecnie na nasze produkty składają się turbiny wiatrowe o poziomej osi obrotu o mocy od 500W do 50kW oraz turbiny wiatrowe o pionowej osi obrotu o mocy od 300W do 10kW. Są one najczęściej używane w domach mieszkalnych, gospodarstwach rolnych, na wsiach, w szkołach i małych gospodarstwach zasilanych elektrownią wiatrową. Elektrownie wiatrowe Aeolos działają w USA, Kanadzie, Wielkiej Brytanii, we Włoszech, w Hiszpanii, Danii, Niemczech, Francji, Holandii, Australii, Argentynie, Rosji, Brazylii, Południowej Afryce, Mozambiku, w ponad 60 krajach i regionach. Staramy się zapewnić bardziej wydajny i niezawodny system energetyki wiatrowej na świecie.

Cechy Techniczne

• Wysoka Wydajność: Zarówno nasze poziome jak i pionowe elektrownie wiatrowe są wyposażone w prądnice o wysokiej wydajności. Wydajność naszych prądnic wiatrowych w 96% przewyższa tą, którą posiadają tradycyjne prądnice.

• Bardziej Niezawodne: Aeolos wykorzystuje bezpośredni napęd prądnicy bez przekładni. Wszystkie łożyska są typu SKF lub NSK. Prosta konstrukcja sprawia, że system jest bardziej solidny, wymaga mniej konserwacji.

• Bezpieczniejszy: Nasze elektrownie wiatrowe zapewniają podwójne i potrójne zabezpieczenie dla wysokich prędkości wiatru, nadmiernego napięcia elektrycznego, awarii sieci i wszystkich innych możliwych awarii turbiny wiatrowej.

Cena Elektrowni Wiatrowej


Aeolos pionowa turbina wiatrowa jest cicha, rozruch następuje już przy niskich prędkościach wiatru, a jej projekt zapewnia dużą wydajność.
Świetnie nadaje się do zainstalowania na dachu w aglomeracji miejskiej. Aelos -V o mocy 300W, 1000W, 2000W, 3000W i 5000W pionowe turbiny wiatrowe zaspokajają zróżnicowane potrzeby energetyczne dla domu, szkoły i użyteczności miejskiej.

 

Coraz więcej domów wybiera energię wiatru celem zmniejszenia rachunków za energię energetyczną. Turbiny wiatrowe marki Aeolos-H o mocy 3kW, 5kW i 10kW zostały zainstalowane w ponad 1000 domach i gospodarstwach rolnych w przeciągu ostatnich 20 lat. Energia wiatru może zaspokoić większość domowych potrzeb zużycia codziennego takich jak światło, TV, a nawet działanie małego silnika lub pomp.

 

Niektóre z biznesowych lub handlowych projektów, zazwyczaj potrzebują większych modeli turbin/elektrowni wiatrowych, o mocy 20kW, 30kW lub 50kW, aby podtrzymać działanie sieci lub załadować większy zapas akumulatorów/baterii. Turbiny wiatrowe marki Aelos szczycą się wieloma udanymi instalacjami w takich miejscach publicznych jak na parkingach, w supermarketach, w działalności małych firm i na stacjach telekomunikacyjnych.